Endotontija (dantų kanalų gydymas)

Dantų šaknų kanalų gydymas tai plačiai naudojama endodontinė procedūra, kuria siekiama išsaugoti natūralius, atkurti pažeistus dantis. Šaknies kanalo gydymo dažniausiai prireikia kai danties viduje atsiranda uždegimas, išsivysto infekcija ar kai nebepakanka natūralių danties audinių jo plombuojant ar protezuojant vainikėliu. Kad endodontas galėtų aiškiai matyti siauras danties šaknies kanalo ertmes odontologijos namuose „Balta lapė“ naudojame tam skirtą mikroskopą.

Kodėl reikalingas dantų kanalų gydymas?

Daugumos sveikų dantų pulpa, esanti kiekvieno danties viduje, yra uždengta emaliu, todėl yra apsaugota nuo ligų. Atsiradus ėduoniui, dančiui įtrūkus, ar skilus, bakterijoms atsiranda galimybė patekti į gilesnius danties audinius, todėl išsivysto infekcija ar uždegimas. Būtent tuomet reikalinga endodonto pagalba, pasitelkiant mikroskopą.

Jai jaučiate šiuos simptomus:

  • Dantenų spalvos pakitimas,
  • Dantenų patinimas ar jautrumas,
  • Pulsuojantis skausmas,
  • Ypatingas jautrumas karščiui ar šalčiui

Jums reikalingas šaknies kanalų gydymas.

Kai kuriais atvejais galite nejausti jokių simptomų, o endodontinės problemos aptinkamos kasmetinės patikros ar kito gydymo metu, darant rentgeno nuotraukas. Dantų šaknų kanalų gydymas gali išgelbėti dantį, kurį kitu atveju dėl pažeidimo, ėduonies ar infekcijos tektų ištraukti.

Visas šaknies kanalo gydymas atliekamas naudojant dantų mikroskopą, kuris leidžia odontologui pasiekti mažyčius kanalo įėjimo taškus ir šakas. Jie nematomi plika akimi ir net didinamieji stiklai nėra pakankamai stiprūs, kad būtų galima aptikti ir patekti į visas kanalo dalis, kuriose yra bakterijų, o negydant šios bakterijos ir toliau sukels uždegimą ir galiausiai teks atsisveikinti su dantimi.

Ką apima dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija) ?

Tai yra itin kruopštus ir preciziškas pažeisto danties vidaus „išvalymas“, todėl šiai procedūrai reikalingas mikroskopas. Šio proceso metu pašalinamos bakterijos ir uždegiminiai audiniai sukeliantys skausmą. Po to ertmė dezinfekuojama ir užpildoma į guma panašia medžiaga, vadinama gutaperča. Pastaroji neleidžia bakterijoms vėl patekti į dantį ir sukelti naują infekciją.

Jei po gydymo nuosavų danties audinių lieka pakankamai, angai uždaryti naudojama plomba. Dažnesniu atveju gydytojas rekomenduos ant pažeisto ir sugydyto danties uždėti vainikėlį. Taip dantis bus geriau apsaugotas ir tvirtesnis. Tais atvejais, kai atliekant šaknies kanalo gydymą netenkama daugiau danties, į šaknies kanalą įtvirtinamas stiklo pluošto ar kitoks kaištis, prilaikantis karūnėlę.

Kaip gyjama po gydymo?

Po procedūros, nustojus veikti vietinei nejautrai galite jausti tam tikrą spaudimą ar diskomfortą. Įprastai šiuos nemalonius pojūčius galite malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo, tikėtina, kad jie išnyks po dienos ar dviejų. Gydymo laikotarpiu, kol jaučiate nemalonius pojūčius, stenkitės nekramtyti pažeistu dantimi, tai padės audiniams greičiau sugyti. Dažniausiai dantys po šaknies kanalo gydymo tampa trapesni, lengviau skyla arba lūžta. Uždėjus nuolatinį danties vainikėlį ant danties likučių, nepajusite skirtumo tarp sugydyto danties ir kitų natūralių dantų.

Kiek kainuoja dantų kanalų gydymas mikroskopu?

Šaknies kanalų gydymo kaina priklauso nuo danties vietos, odontologinio darbo ir reikiamų sugydyti kanalų kiekio, ar po to reikės dėti vainikėlį ar užteks užplombuoti. Vidutiniškai vieno kanalo pergydymo kaina yra 150 eurų. Kiek galėtų kainuoti būtent Jūsų atveju, kviečiame aptarti konsultacijos metu. Jai užsiregistruoti galite pildydami formą puslapio apačioje, klausdami gyvo aptarnavimo programėle puslapio dešinėje ↘, skambindami telefonu +370 60 511511 ar rašydami į labas@baltalape.lt